SAMSUN HABER
Giriş Tarihi : 16-02-2024 12:13

Halit Doğan: “Mert Irmağı Samsun’un Yeni Yaşam Alanı Olacak”

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, Mert Irmağı Islah Projesi Temel Atma Töreni’nde konuştu. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın da katıldığı törende SBB Başkan Adayı Halit Doğan, “Hayata geçireceğimiz çevre düzenlemeleri ile Mert Irmağı, Samsun’un yeni yaşam alanı olacak” dedi.

Halit Doğan: “Mert Irmağı Samsun’un Yeni Yaşam Alanı Olacak”

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, bir dizi ziyaret için Samsun’da bulunan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve protokol üyeleri ile birlikte Mert Irmağı Islah Projesi Temel Atma Töreni’ne katıldı. Yapılacak çevre düzenlemeleri ve ıslah çalışmaları ile birlikte bölgenin Samsun’un yeni yaşam alanı olacağını belirten Başkan Adayı Doğan, “Canik ve İlkadım’ı birleştiren nokta, aynı zamanda vatandaşlarımızın da buluşma noktası olacak” dedi.

SBB Başkan Adayı Halit Doğan, “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’nın teşrifleriyle Mert Irmağı Islah Projesi’nin temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. Millet Bahçesi’nden Gülsan’a, Gülsan’dan Doğu Park’a uzanan projeyle; 7’den 70’e tüm hemşehrilerimizin vakit geçirebileceği bir alan da Samsun’umuza kazandırılmış olacak. Bir yandan da yoğun yağış sonrası meydana gelen sel ve taşkınlara karşı Mert Irmağı Islah Projesi ile bölgeyi taşkın ve erozyon zararlarından korumayı hedefliyoruz. Samsun Afet Planı- Direnç Kalkanı projemizi de hayata geçirerek; Samsun’umuzu afet planlaması, gerekli çalışmaları yapılmış dirençli bir şehir haline getireceğiz. İnşa edilecek mesire alanı ve yapılacak çevre düzenlemesi ile de şehrimize modern bir alan kazandıracağız.

Samsun’umuz, hemşehrilerimiz her şeyin en iyisini hak ediyor. İnsanlarımızın ırmak boyunca gezip bir bankta oturup soluklanabileceği, arkadaşlarıyla ailesiyle vakit geçireceği bir alan hayata geçirmiş olacağız. Şehir merkezimizden geçen Mert Irmağı etrafında peyzaj düzenlemeleri yaparak yeşil alanlar, yürüyüş yolları, bisiklet yollarını hemşehrilerimizin hizmetine, beğenisine sunacağız. Canik ve İlkadım’ı birleştiren nokta, şimdi de vatandaşlarımızın buluşma noktası olacak. İnşallah 31 Martta göreve geldiğimizde hızlı bir şekilde bu alanın tamamlanması, Samsun’umuzda yeni bir cazibe noktası olması için gerekli çalışmaları yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde; insanımızı merkeze alarak Samsun’umuzu daha hızlı, daha güçlü, daha ileri götürmeye kararlıyız! Samsun için çıktığımız yolda, hemşehrilerilerimizle birlikte yürümeye devam ediyoruz. Temel atma törenimiz Samsun’umuza, hemşehrilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

AdminAdmin