ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 04-07-2024 13:35

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN "NARKOÇELİK-25" OPERASYONU

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 45 ilde Emniyet ve Jandarma tarafından uyuşturucu madde imalatçılarına ve sokak satıcılarına yönelik düzenlenen "NARKOÇELİK-25" adı verilen operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucu maddeler ve yakalanan suçlularla ilgili detaylı bilgi verdi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN

BAKAN ALİ YERLİKAYA'NIN AÇIKLAMASI: ''538 KG UYUŞTURUCU MADDE, 2 MİLYON 30 BİN 500 ADET KÖK KENEVİR VE KÖK SKUNK, 188 BİN ADET UYUŞTURUCU HAP ELE GEÇİRİLDİ''

"Ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek."

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde, il emniyet müdürlükleri ve il jandarma komutanlıklarınca gerçekleştirilen operasyonlara 765 ekip ve 1.910 personel katıldı. Ayrıca 9 hava aracı ve 26 narkotik dedektör köpeği de operasyonlarda görev aldı. Toplam 538 kg uyuşturucu madde, 2 milyon 30 bin 500 adet kök kenevir ve kök skunk, 188 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

BAZI İLLERDE ELE GEÇİRİLEN UYUŞTURUCU MADDELER VE YAKALANAN ZEHİR TACİRLERİ:

İstanbul, Ankara, Gaziantep, Adana, Sivas, İzmir, Denizli, Konya, Şanlıurfa, Antalya, Malatya, Mersin, Bursa, Samsun, Afyonkarahisar, Balıkesir, Sakarya, Tekirdağ, Kayseri, Burdur, Manisa, Batman, Çorum, Isparta, Hatay, Kahramanmaraş, Düzce, Giresun, Kütahya, Osmaniye, Siirt, Yozgat, Eskişehir, Mardin, Muğla, Adıyaman, Bitlis, Bolu, Kırıkkale, Kilis, Hakkâri, Rize, Yalova, Ağrı ve Diyarbakır gerçekleştirilen operasyonlarda;

  • Ağrı: 240 kg eroin, 1 zehir taciri.
  • Diyarbakır: 1 milyon 720 bin 500 adet kök kenevir, 310 bin adet kök skunk, 64 kg kubar esrar.
  • Malatya: 57,5 kg skunk, 4 sokak satıcısı.
  • İstanbul: 53,5 kg metamfetamin, 73 sokak satıcısı.
  • Hakkâri: 28,5 kg metamfetamin, 1 zehir taciri.
  • Antalya: 21 kg esrar, 21 kg eroin, 13 kg metamfetamin, 1 zehir taciri.
  • İzmir: 19 kg skunk, 3 zehir taciri.
  • Konya: 15 kg skunk, 124 bin 822 adet uyuşturucu hap, 7 sokak satıcısı.
  • Eskişehir: 40 bin 558 adet uyuşturucu hap, 2 zehir taciri.
  • Ankara: 22 bin 828 adet uyuşturucu hap, 2 zehir taciri.

BAKAN ALİ YERLİKAYA'NIN VURGUSU:

"Türkiye bir hukuk devletidir. Güvenlik güçlerimiz tüm suç ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir. Halkımızın kamu düzenini, güvenliğini ve insan haklarını gözetmeden çevreye zarar vermesi kabul edilemez."

Bakan Ali Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi, jandarmamızı ve gümrük muhafaza ekiplerimizi tebrik ederek, Allah'ın onların ayağına taş değdirmemesi dileğinde bulundu ve milletimizin duasının onlarla olduğunu belirtti.

AdminAdmin