SAMSUN HABER
Giriş Tarihi : 12-02-2023 14:25

Kadın Kursiyerler Örnek Oldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen eğitim kurslarına katılan kadın kursiyerler depremzedeler için harekete geçti. Gönüllü olarak biraraya gelen kursiyerler depremzedeler için yetişkin ve çocuk kıyafetleri dikmeye başladı.

Kadın Kursiyerler Örnek Oldu

Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen iki büyük deprem sonrasında Samsun Büyükşehir Belediyesi tüm gücüyle bölgedeki çalışmalarda yer alıp destek olurken kentte de başlatılan yardım seferberliği devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi birliğinde düzenlenen el sanatları kurslarına katılan kadın kursiyerler depremzedeler için harekete geçti. Kumaşlarla ve dokumalarla depremzede vatandaşlar için kıyafet dikmeye başladılar. El emeği ile hazırlanan yetişkin ve çocuk kıyafetleri afet sonrasında kente gelen depremzedelere ulaştırılacak. Paşa Konakları Aile Yaşam Merkezi ve Sadi Tekkesi’nde aralık vermeden çalışan kursiyer kadınlar depremzedeler için canla başla üretim yapıyor.

BİN 500 ADET ÜRÜN YOLA ÇIKACAK

Depremzede vatandaşlara verilecek giysilerin dikimiyle ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren Paşa Konakları Aile Yaşam Merkezi Kadın Aile Birimi Sorumlusu Canan Sevim Gençoğlu, “Afetin yaşanmasından sonra kursiyerlerimizle gönüllü olarak kıyafet üretmeye başladık. Kumaşlarımız yine hayırseverler tarafından temin edildi. Biz de depremzede vatandaşlarımız için hızla üretime geçtik. Tüm kursiyerlerimiz sağduyulu bir şekilde davranıp adeta seferber oldu. Tüm gücümüzle depremzede vatandaşlarımız için üretmeye devam ediyoruz” dedi. Üretilen kıyafetlerin Samsun’a gelen depremzede ailelere verileceği belirtildi.

AdminAdmin