İLÇE HABER
Giriş Tarihi : 24-04-2024 16:45

Polis, Dolandırıcılık Olaylarına Karşı Vatandaşları Uyardı

Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Barik Çiçek'inde  katıldığı çalışmada birim amirleri ile polisler vatandaşları dolandırıcılık olaylarına karşı yüz yüze bilgilendirerek,  "Kendisini polis, asker, savcı ya da kamu görevlisi olarak tanıtarak para ve altın isteyen kişilere itibar etmeyin" dendi.

Polis, Dolandırıcılık Olaylarına Karşı Vatandaşları Uyardı

İlçe merkezinde gerçekleştirilen çalışmalarda broşür dağıtılarak çok sayıda vatandaşa  hırsızlık ve dolandırıcılık konuları hakkında yüz yüze bilgi verildi.

Gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde, özellikle dolandırıcılık konularıyla ilgili; pazaryerlerinde, taksi durakları ile kuaförlerde, tarihi yaya köprüsü üzerinde, kahvehaneler ile kafeler de, iş yerleri ve parklarda vatandaşlarla görüşüldü.

Yapılan bilgilendirmede, "Kendisini polis, asker, savcı ya da kamu görevlisi olarak tanıtarak para ve altın isteyen kişilere itibar etmeyin" uyarısı yapılarak, "Bu kişiler çünkü dolandırıcıdır. Bu kişiler sizleri inandırmak için kimlik ve adres bilgilerinizi hatta kimlik numaranızı dahi söyleyebilir. Bunlara itibar etmeyin. Bankadan aradığını söyleyerek kredi kartı aidatınızı ve dosya masraflarınızı iade ediyoruz diyerek kart  ve şifre bilgilerini isteyen kişilere inanmayın. İnternet sitelerinden alışveriş yaparken dikkatli olun, güvenilir siteleri tercih edin" denildi.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

AdminAdmin