SAMSUN HABER
Giriş Tarihi : 11-07-2023 16:37

Rasathane Kitap Kafe Hizmet Vermeye Başladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kentin köklü bölgelerinden Rasathane Cami yanında yaptığı Rasathane Kitap Kafe hizmet vermeye başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Rasathane Kitap Kafe’nin herkesin nezih bir ortamda kitap okuyabileceği, öğrencilerin ders çalışabileceği, çay ve kahvelerini yudumlayıp güzel vakit geçirebilecekleri bir tesis olduğunu belirterek “Yatırım projelerimizle Karadeniz’in merkezi ve en büyük metropolü olan şehrimizin dört bir yanını modernize ediyoruz” dedi.

Rasathane Kitap Kafe Hizmet Vermeye Başladı

İlkadım ilçesi 100'ncü Yıl Bulvarı Rasathane Cami yanındaki 416 metrekarelik parseli sosyal donatı alanı olarak projelendiren Samsun Büyükşehir Belediyesi, gençlerin ve cami cemaatinin yaşamına dokunarak kaynaşmalarını sağlamak amacıyla alanda Rasathane Kitap Kafe Projesi'ni hayata geçirdi. 2 katlı 135 kişi kapasiteli olarak inşa edilen Rasathane Kitap Kafe, ahşap mimarisiyle vatandaşlar tarafından çok beğenildi. 7’den 70’e herkesin buluşma noktası olacak tesis, yapımının tamamlanmasının ardından hizmet vermeye başladı.

GENÇLERDEN TAM NOT ALDI

Özellikle gençler, kitap okumak ve ders çalışmak için Rasathane Kitap Kafe’yi tercih edeceklerini belirterek verilen hizmet nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e teşekkür etti. Üniversite öğrencisi olan Kemal Demir Atar, tesisin çok güzel olduğunu ve çok beğendiğini belirterek “Mimari yapısı oldukça dikkat çekici. Bu bölgeyi iyi biliyorum. Burada böyle bir yere ihtiyaç vardı. Çok beğendik” diye konuştu. Üniversite öğrencisi olan Yaren Çaltı Rasathane Kitap Kafe’yi çok beğendiğini söyleyerek “Çok eğlenceli ve çok dinamik olduğunu düşündüğüm bir yer açılmış. Gençler olarak çok sevdik. Gerek ders çalışmak için gerekse keyifli vakit geçirmek için bulunmaz bir mekan" şeklinde konuştu.

‘SAMSUN’UN YARINLARINI İNŞA EDİYORUZ’

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Rasathane Kitap Kafe’nin bulunduğu bölgeye renk katacak bir tesis olduğunu belirterek “Samsun, tarihi, turistik ve kültürel özellikleriyle artık kabuğuna sığmıyor. Yatırım projelerimizle Karadeniz’in merkezi ve en büyük metropolü olan şehrimizin dört bir yanını modernize ediyoruz. Sağlam, dayanıklı ve estetik yapılarla Samsun’un yarınlarını inşa ediyoruz. Gençlerimizin ve çocuklarımızın daha güzel bir çevrede ve sağlıklı ortamlarda vakit geçirmelerini istiyoruz. Bu amaçla Rasathane Kitap Kafe projemizi gerçekleştirdik. Burada herkes nezih ortamda kitap okuyabilecek, öğrencilerimiz ders çalışabilecek, çay ve kahvelerini yudumlayabilecek.  Rasathane Kitap Kafemiz hizmete açıldı. Gençlerimiz ve vatandaşlarımız da çok sevdi. Bölgemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
 

AdminAdmin