SİYASET
Giriş Tarihi : 12-05-2024 16:47

Saadet Partisi’nde Olağanüstü Kongre Hazırlığı

Saadet Partisi Genel Merkezi Haziran ayı sonunda yapılacak olağanüstü kongreye hazırlanırken, Saadet Partisi Çarşamba İlçe Başkanı İbrahim Seven, kongre hazırlıkları ile alakalı olarak açıklamada bulundu.

Saadet Partisi’nde Olağanüstü Kongre Hazırlığı

Saadet Partisi Çarşamba İlçe Başkanı İbrahim Seven, olağanüstü kongre ile alakalı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Yaşı ve sağlık sebepleriyle bir kaç yıldır genel başkanlığı devretme düşüncesinde olan genel başkanımız Temel Karamollaoğlu beye, Yüksek İstişare kurulumuz ve Genel İdare Kurulumuz 2023 ve akabinde 2024 seçimleri sonrasına tehir edilmesi noktasında kanaat belirtmiş, peş peşe önemli iki seçimler öncesi genel başkan değiştirmeme kararı alınmıştı.

Zaman geçti, seçimler bitti ve o zaman geldi şimdi de son yapılan il başkanları ve akabinde genel idare kurulu toplantısı sonrası 30 Haziran günü olağanüstü genel kongre kararı alınmıştır.

Milli Görüş bayrağını, Erbakan hocamızdan sonra Prof. Dr. Mustafa Kamalak hocamız devralmış ardından da 8 yıldır mevcut genel başkanımız Temel Karamollaoğlu çok zor bir süreçte, Erbakan'sız ama Erbakan'ca net duruşu ile bayrağı şerefle bu güne taşımıştır. Allah ondan razı olsun.

Genel Başkanımız aktif siyasetti gençlere devredecek lakin eski genel başkanlarımızdan ilerlemiş yaşlarına rağmen hâlâ Milli Görüş camiasına ağabeylik yapmaya devam eden Recai Kutan, Prof. Dr. Mustafa Kamalak gibi davamıza devam edecek ve hali hazırda Yüksek İstişare Kurulu başkanlığına devam edecektir.

Bu nöbet, kutlu yürüyüş ilâ nihayet bu silsile yoluyla devam edecektir Allah’ın izniyle.

Kongre hazırlığı olarak genel başkanımız geçtiğimiz Salı akşam iki grup halinde,

Yüksek İstişare Kurulu, kurucular kurulu, genel idare kurulu, il başkanları, ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları genel merkez yöneticileri, Milli Görüşçü kuruluşların genel merkez yöneticileri ve genel merkez delegelerinden oluşan 2860 kişi ile ZOOM üzerinden toplantılar yapmış,

Saadet Partisi-Milli Görüş hareketinin tarihi sürecini, önemini, günümüz dünyasının bu harekete olan ihtiyaç gerekliliklerini Erbakan'ca bir üslup ve düşüncelerle aktarmıştır.

Akabinde bu 2860 kişiden bir gün mühlet verilerek üçer kişilik genel başkan adayı önerileri istenmiş bunlar bir havuzda toplanıp oluşturulan heyet ile tasnif edilip ilk üç kişi ile tekrar yüz yüze görüşmeler yapılacak ve yapılacak kongrede tek liste ile seçime gidilecektir.

Bu noktada kamuoyunda zikredilen isimler, dışarıdan içeriden aday olmak isteyenlerin de adaylıkları değerlendirilecektir.

Kanaatimiz odur ki; mevcut Milletvekillerimizin her birisi bir değerdir ve pek tabii genel başkanlık yükünü taşıyacak, bilgi, beceri, kapasitedelerdir. Bu vekillerimiz etrafında temayüller ağırlıkta olup bunlardan birisi genel başkanımız olacaktır.

Ve 1969'da başlayan kutlu ve bir o kadarda zorlu yol serüvenimiz yeni bir döneme başlayacaktır.

Erbakan ve arkadaşları ile başlayan uzun uzun ince yol 2011'de hocamızın vefatı ile bayrak Recai Kutan, Temel Karamollaoğlu, Yasin Hatipoğlu, Şevket Kazan, Mustafa Kamalak Ahmet Tekdal gibi bilgelerin etrafında kenetlenen il, ilçe ve teşkilat mensuplarımızla bu günlere geldi. Zaman içeride o ekiplerden de Rahmana kavuşanlardan ve yaşı bir hayli ilerleyen ağabeylerimizden sonra gençlik yıllarından itibaren Erbakan rahlei tedrisatından geçen 50'li yaşlarında olan jenerasyona bayrağımız teslim edilecek ve yine Erbakan'ca duruş ile Milli Görüş yolculuğu emin ellerde sadıklarla yoluna devam edecektir.

Bu vesileyle yapılacak olan kongremizin camiamıza, ülkemize, D-8 mensubu ve hedefindeki bütün insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.”

Haber Merkezi

AdminAdmin