SİYASET
Giriş Tarihi : 16-02-2024 12:04

Samsun Cumhurbaşkanı’nı Ağırladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Büyük Samsun Mitingi” yağışlı havaya rağmen vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti. 3’üncü seçim mitingini Samsun’da gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, alanı dolduran binlerce vatandaşa hitap etti. Samsun’un Cumhurbaşkanına vefasını bir kez daha gösterdiğini belirten AK Parti SBB Başkan Adayı Halit Doğan, “Samsun’umuz her zaman olduğu gibi yine Cumhurbaşkanımızın yanında” dedi.

Samsun Cumhurbaşkanı’nı Ağırladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimler öncesi 3’üncü seçim mitingini Samsun’da gerçekleştirdi. Gündeme dair önemli mesajlarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Samsun sandıkları patlatacaktır” dedi.

 “Samsun 31 Martta da bir destan yazacaktır”

Samsun'da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hamd olsun Samsun her gelişimizde bizi samimiyetle kucakladı. Sadece bununla kalmayıp sandıkta da desteğini bizden esirgemedi. Mayıs ayındaki seçimde Samsunlu kardeşlerim yüzde 62'şer oy oyanıyla teveccüh gösterdi. Türkiye Yüzyılı hedefimize verdiğiniz destek için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Samsun 31 Martta da Cumhur İttifakı adaylarının yanında yer alarak yeni bir destan yazacaktır. Bu seçimlerde niyetimiz ülkemizin tamamını gerçek belediyecilikle buluşturmaktır. Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir.”

“Samsun yol açıcı, istikamet gösterici vasfıyla öne çıkmış bir şehirdir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mart'ta da şehirlerimizden müjde alacağımıza inanıyorum. Her zaman Samsun yol açıcı, istikamet gösterici vasfıyla öne çıkmış bir şehirdir. Bu seçimde de sizden aynı liderliği bekliyoruz. Sizlerden bir kez daha destek istiyoruz. Sandık başında vuracağınız mühürle sadece kendinizin değil, çocuklarınızın nasıl bir şehirde yaşayacağının kararını da vereceksiniz. Şehirlerimizi alt ve üstyapısıyla geliştirerek evlatlarımıza daha güçlü bir vatan bırakmakla mükellefiz. Bu ülkenin her karış toprağını eserlerimizle donatmak boynumuzun borcudur. Seçime kadar hep beraber çok çalışmalıyız. Kapı kapı dolaşacağız. AK Parti'nin alametifarikası nedir diye sorarsanız, eser ve hizmettir. Bu hakikati herkes de kabul eder. Gerçekleştirdiğimiz demokrasi ve kalkınma adımlarıyla Cumhuriyetimize destek olan bir partidir. Eser ve hizmet konusunda bizimle yarışacak kimse tanımıyoruz. Vizyon, proje ve yatırım konusunda da bizimle yarışacak kimse çıkmadı” dedi.

“Samsun yeni bir döneme girecek”

Sözlerine devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şimdi Samsun yeni bir döneme girecek. Sandıkları patlatacaksınız. Şehirlerimiz de bu patlayışı görecekler. İş yapma ve icraat ortaya koyma hususunda bizim seviyemize çıkamayanlar bizi kendi sefil gündemlerinin içine çekmeye çalışıyorlar. Darbeyle terörle, hak ve özgürlük ihlalleriyle bizim milletimizi mutsuz ettiler. Biz siyasi hayatımızın son 30 yılını ülkemize hizmetle geçirdik. Milletimizin hanesine yazdırdığımız her kazanımı birer şeref gibi göğsümüzde taşıyoruz. Biz size inanıyor, güveniyoruz. 31 Mart akşamı da Samsun'dan bir başka ses çıkacak” diye konuştu.

“Samsun’a hizmet etmek için yola çıktık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Samsun mitinginde konuşan AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, “Samsun’umuzun 17 ilçesinden 1251 mahallesinden bugün Cumhurbaşkanımızla, gönlünüzün sevdalısıyla buluşmak üzere Samsun Cumhuriyet Meydanına gelen çok kıymetli hemşehrilerim, hepinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Samsun burada Reis’inin yanında! Çarşamba Belediye Başkanlığı görevini yapmaktayken Samsun’umuza, kıymetli hemşehrilerimize hizmet etmek üzere; Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı görevini şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’ye şükranlarımı arz ediyorum. 2019’dan bugüne, Cumhur İttifakının belediye başkanı olarak tüm kadrolarıyla her zaman yanımızda olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli Beyefendi’ye ve MHP’nin tüm kadrolarına şükranlarımı arz ediyorum. Cumhur İttifakı ruhuna uygun olarak 2019’dan bu yana Çarşamba’mıza hizmet ettik, şimdi de Samsun’a hizmet etmek; sizlere kardeş olmak, evlat olmak, yoldaş olmak üzere yola çıkıyoruz. Samsun’umuza bugüne kadar hizmet eden şimdi aramızda olmayan, vefat eden çok kıymetli belediye başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize, belediyelerimizde çalışarak hizmet eden vefat etmiş tüm emekçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Samsun’umuz müstesna bir şehir. Bizler, geçmişimizden aldığımız o enerji, geçmişimizden aldığımız vefa duygusuyla şimdi hemşehrilerimizle birlikte yeniden yeni bir yola çıkıyoruz. Bugün beraber ıslandık yağan yağmurda diyoruz. İnşallah bu hizmet seferberliğinde yine beraberce, kol kola Samsun’umuzu daha ileriye taşıyacağız.”

“Daha hızlı, daha güçlü, daha ileri Samsun diyoruz”

SBB Başkan Adayı Halit Doğan, “Hep beraber Samsun’umuz için yaşayacağız. Samsun için çalışmaya, mücadeleye, gayrete devam edeceğiz. İnsanı, insanın mutluluğunu merkeze alan yeni hedeflerle yola çıkıyoruz. Daha hızlı, daha güçlü, daha ileri Samsun diyoruz. Daha hızlı Samsun derken ne diyoruz; iletişimde daha hızlı Samsun, karşılıklı diyalogda daha hızlı bir Samsun. Samsunluların sorunlarının tespitinde daha hızlı bir belediyecilik, çözümde daha hızlı bir belediyecilik, trafikte daha hızlı bir belediyecilik için yola çıkıyoruz. Samsun’u gençlerimizin enerjisiyle, kadınlarımızın, hemşehrilerimizin enerjisiyle hızlandırmak için yola çıkıyoruz. Daha güçlü Samsun diyoruz. El ele, kol kola kimseyi ayırt etmeden; tüm hemşehrilerimizin Samsun’umuzun bir parçası olarak görerek yola çıkıyoruz. Samsun’da bugün sanki birileri ayrıştırılıyormuş gibi bir hisle ayrıştırma yapmaya çalışanlara müsaade etmeden, onların bu tezgahlarının ve yalanlarının ne kadar boş olduğunu göstererek; kol kola girerek gücümüzü arttırarak Samsun’u organize sanayisinde, üretiminde, turizminde daha güçlü hale getirmek için yola çıkıyoruz. Samsun’umuzu daha ileriye taşımak için yola çıkıyoruz. Gençlerimizin karnı Samsun’da doysun, gurbete kimse çıkmasın diye yola çıkıyoruz. Samsun’umuzun kırsalında yol sorunu kalmasın, ilçe-büyükşehir ayrımı olmasın diye yola çıkıyoruz. Samsun’umuzda içme suyu sorunu kalmasın, Samsun’umuzda organize sanayisi olmayan ilçe kalmasın, fabrikalarımız, turizmimiz, sanayimiz yükselsin diye yola çıkıyoruz. Kültürümüz, sanatımız, festivallerimiz ile Samsun’umuz daha ileriye giderek Karadeniz’in sanat, kültür, spor şehri olsun diye yola çıkıyoruz. İnşallah bu mücadelemizi, bu azmimizi bu kararlılığımızı kıymetli vatandaşlarımızın enerjisiyle devam ettireceğiz” diye konuştu.

“Samsun, Karadeniz’in Türkiye Yüzyılı’nda parlayan yıldızı olacak”

Samsun’un hep büyük hedeflerin şehri olduğunun altını çizen Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu’dan gelerek Kurtuluş Mücadelesi’nin başlangıcını Samsun’dan yaptı. Samsun Kurtuluş’un şehriydi. Samsun, istiklalin ve istikbalin şehriydi. Şimdi de Samsun, Karadeniz’in Türkiye Yüzyılı’nda parlayan yıldızı olsun diye yola çıkıyoruz. Birlikte el ele vererek 17 ilçemizde Cumhur İttifakı’mızın tüm belediyelerini alarak, kol kola 2029’a giden bu süreçte Samsun’umuza hizmet edecek kadroları seçmek için yola çıkıyoruz. Samsun’umuzun 17 ilçesinde birbirinden kıymetli adaylarımız var. Samsun’umuza hizmet edeceğiz, Samsun’umuz AK Parti belediyeciliğinin Cumhurbaşkanımızın açıkladığı “Gerçek Belediyecilik” vizyonuyla taçlandırarak yoluna devam edecek. Ama bunun için hep beraber gayret göstereceğiz. Kol kola girerek, ev ev gezerek, sokak sokak kapı çalarak, insanlarımızın gönlünü alarak, gönül gönüle yolumuza devam edeceğiz. İnşallah 31 Mart akşamı zafer Samsun’un, Cumhur İttifakının, Recep Tayyip Erdoğan’ın olacaktır. Çünkü bizler yolumuza giderken ahde vefayı da biliyoruz, geleceğe nasıl bakacağımızı da biliyoruz. Bizler Samsun’da çok güçlü kadrolarla yolumuza devam ediyoruz. Mehmet Muş Bakanımızla yolumuza devam ediyoruz. İki Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Ziya Yılmaz ve Çiğdem Karaaslan ile yolumuza devam ediyoruz. Bizler milletvekillerimizle yola devam ediyoruz. Bizler bu davaya kuruluştan bugüne makam hırsıyla değil, gönül bağıyla bağlı olanlarla yola devam ediyoruz.  İnşallah bu gönül bağımızı daha da kuvvetlendirerek Samsun’umuza hizmet edeceğiz. Buradan kendinizi görmeniz gerekir, bu yağmura rağmen, Cumhuriyet Meydanımızı dolduran, beraber ıslanmak için bu meydana gelen çok kıymetli Samsunlu hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Ayaklarınıza sağlık. Mahallelerimize bizlerden selam etmenizi istirham ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

AdminAdmin