SPOR
Giriş Tarihi : 12-04-2023 15:34

Samsunlu Sporcular Tarih Yazdı

Muaythai Avrupa Şampiyonası’ndan 7 madalya ile dönen sporcular, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci’yi makamında ziyaret ettiler.

Samsunlu Sporcular Tarih Yazdı

Ankara'da, 21-28 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen, 22 ülke 550 sporcunun katılım sağladığı Muaythai Avrupa Şampiyonası’nda Samsunlu sporcular tarih yazdı. 3 sporcu Avrupa şampiyonu, 2 sporcu Avrupa ikincisi, 2 sporcu Avrupa üçüncüsü oldu. Samsun ekibi toplamda 7 madalya ile turnuvayı tamamladı.

DERECELER İLE DÖNDÜLER

Berkay Sezgin Demir Yıldız Erkek 32 kg’da şampiyon, Yiğit Keskin Yıldız Erkek 36 kg’da şampiyon, Aleyna Korkmaz Üst Genç 60 kg’da şampiyon, Devrim Aydın U23 60 kg’da ikinci, Kadirhan Sarısoy Alt Genç 57 kg’da ikinci, Görkem Kökçeoğlu Alt Genç 71 kg’da üçüncü ve Yusuf Ak Alt Genç 63,5 kg’da üçüncü oldu.

İL MÜDÜRÜNDEN TEBRİK

Başarılı sporcular ve antrenörleri Türkiye Milli Takım Teknik Direktörü Özgür Arlı ile birlikte, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci’yi makamında ziyaret ettiler. İl Müdürü Dereci, Samsun ekibini elde ettikleri başarılardan dolayı tebrik ederek her zaman desteklerinin devam edeceğini söyledi.

AdminAdmin