SPOR
Giriş Tarihi : 10-07-2024 17:46   Güncelleme : 10-07-2024 18:09

SAMSUNSPOR'U LAYIK OLDUĞU YERE TAŞIYALIM

Yılport Samsunspor Kaptanı Zeki Yavru, Kayseri kampında açıklamalarda bulundu. Kayseri kampının güzel geçtiğini dile getiren Yılport Samsunspor kaptanı Zeki Yavru, "Kamp şu ana kadar güzel geçiyor. Eğlenceli ve yorucu diyebiliriz. En iyi şekilde yeni sezona hazırlanmaya devam ediyoruz. Genç kardeşlerimiz de var aramızda. Yeni sezon, yeni heyecan, yeni başlangıçlar. Mutlu bir kamp süreci geçiriyoruz" diyerek sözlerine başladı.

SAMSUNSPOR'U LAYIK OLDUĞU YERE TAŞIYALIM

UNUTAMADIĞI MAÇ

Pendikspor maçını unutamadığını dile getiren kaptan Yavru sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Tabii ki de unutamadığım maçlar ve çok fazla an var. Belki de şu anda aklıma gelmeyen bir sürü an var ama en yakın dönemde Samsunspor ile birlikte şampiyonluk yaşadığımız sezonda 10 kişi kaldık biliyorsunuz. 90 dakikaya yakın 10 kişi oynadık. Pendikspor maçı ve çaprazdan frikikten benim golümle 3-2 öne geçtik. Daha sonrasında 4-2 maçı kazandık. Şampiyonluğa en çok yaklaştığımız andı bizim için. En yakın gelecekte bu anı söyleyebilirim."

CAMİA VE TARAFTAR BENİ SAHİPLENDİ

Yılport Samsunspor camiasının ve taraftarının kendisini sahiplendiğini ve kendisinin de takımı sahiplendiğini söyleyen Zeki Yavru, "Taraftarların takım üzerinde de benim adıma çok büyük etkileri var. Bunu geçtiğimiz sezonda da fazlasıyla hissettirdiler. İç sahada galibiyet oranımız zaten bunu fazlasıyla gösterdi. İçeride dışarıda bize inanılmaz destekleri var. Hepsine buradan bir kez daha teşekkür ederim. Maçı tam net hatırlamıyorum ama 55. dakikada mı, 60. dakikada mı neydi? Taraftar bir devreye girdi. Bir anda bir coşkuyla bizi desteklemeye başladılar. Takım o anda gaza geldi. Skoru alarak maçı kazandık. Tabii ki de saha içerisinde bizi bu anlar çok fazla etkiliyor. Benim adıma da defalarca söylediğim gibi beni sahiplendiler. Sahiplenmek ve sahiplenilmek çok güzel bir duygu benim adıma. Ben bu takımı sahiplendim, bu takım da camiasıyla, taraftarıyla beni sahiplendi. Bunun için çok mutluyum" diyerek sözlerini sürdürdü.

TECRÜBELERİMİZİ AKTARMAYA ÇALIŞIYORUZ

Kampta bulunan genç oyunculara yardımcı olmaya çalıştıklarını söyleyen Yılport Samsunspor kaptanı Zeki Yavru, "Samsunspor’da üçüncü seneye giriyorum. Genç arkadaşlarımızın hepsine çok fazla nasihatlar vermeye, tecrübelerimi aktarmaya çalışıyorum. Ben ve takım arkadaşlarım bunu hep birlikte yapıyoruz. Bu sezon özelinde de, şu an aramızda çok sayıda genç arkadaşımız var. Hocamız da, bizler de aynı şekilde onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Onlar bizim için değerli. Samsunspor'un onlara ihtiyacı var. Onların da Samsunspor'un değerini bilip bu kulübe bir şeyler katmaları gerek. İnşallah en kısa sürede performans olarak en üst seviyeye çıkarlar ve kulübümüze katkıda bulunurlar" dedi.

SAMSUNSPOR'U LAYIK OLDUĞU YERE TAŞIYALIM

Yeni sezon ile ilgili düşüncelerini de aktaran Zeki Yavru sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

"Özel bir sezona başlayacağız. Geride kalan sezon bitti. Her şey geçti. Süper Lig'de kaldık, mutluyuz. Ama bizi daha zor bir sezon bekliyor. Birlik olmalıyız, beraber olmalıyız. Zaten bu sezon sloganımız da "Biz Bize Yeteriz." Hep birlikte, başta başkanımız olmak üzere yönetim kurulumuz, taraftarımız, oyuncu grubumuz ve hocamız hep birlikte güzel bir bütün olup bu kulübü en iyi şekilde temsil etmeliyiz. Taraftarlarımız inşallah yeni sezonda bizi desteklemeye devam ederler. Hep birlikte başarılarımıza yenilerini ekleyelim ve Samsunspor'u layık olduğu yerlere taşıyalım. Bizim adımıza kazasız belasız güzel bir sezon olsun."

AdminAdmin