İLÇE HABER
Giriş Tarihi : 09-11-2022 17:12

“Suçlular Yargıya Hesap Verecek!”

CHP’li Neslihan Hancıoğlu, Atakum’daki Meteoroloji Bölge Müdürlüğü arazisinin rant için talan edildiğini belirterek “Adı güya ‘Çevre ve Şehircilik’ olan bakanlık, çevreyi de şehirleri de katlediyor. Bu devran çok yakında dönecek, suçlular yargıya hesap verecek” dedi.

“Suçlular Yargıya Hesap Verecek!”

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nün Atakum sahilindeki 11 bin 700 metrekarelik arazisinin, imar rantı oluşturacak şekilde satılmasına tepki gösterdi. İktidarın, giderayak ülkemizin kaynaklarını yağmaladığını vurgulayarak sözlerine başlayan Hancıoğlu, devamında şunları dile getirdi:

“Adı güya ‘Çevre ve Şehircilik’ olan bakanlık, çevreyi de şehirleri de katlediyor. Samsun’un Atakum ilçesinde, Karadeniz’in en güzel sahil şeridinde, devlete ait bir kurumun arazisine adeta çökülüyor, imar sınırının 3 kat olduğu bir yere 7 katlık turizm-ticaret alanı inşaatı yaptırıyor. İktidarın, ‘Çevreyi ve Şehri Talan Etme Bakanlığı’na dönüştürdüğü kurum, kendi çalıyor, kendi oynuyor! Yetkileri gasp edilmiş olan belediyelerin bundan haberi bile yok!

Yetkilerini, halkın malını yağmalamak, şehirleri ve çevreyi talan etmek için kullanan herkes aklını başına alsın:

Gün geliyor, devran dönüyor! İşlediğiniz bütün suçların, yargı önünde hesabının sorulacağı günler geliyor!”

AdminAdmin