İLÇE HABER
Giriş Tarihi : 05-04-2024 14:32

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’dan Anlamlı Çağrı

Dün adliyede düzenlenen törenin ardından mazbatasını alan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrıda kendisine gönderilecek tebrik çiçekleri yerine ilçede bulunan Terme Arama Kurtarma Derneğine(TAKE) bağışta bulunulmasını istedi.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’dan Anlamlı Çağrı

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı olarak oyların yüzde 49.79’u alarak Belediye Başkanı Seçilen Şenol Kul dün adliyede düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Törenin ardından sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunan Şenol Kul vatandaşlara bir çağrıda bulundu.

ÇİÇEĞİ BİZ SİZE GÖNDERELİM SİZLER DE BAĞIŞTA BULUNUN

Sosyal medya hesaplarından vatandaşlara çağrıda bulunan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, "Tarafıma tebrik amacıyla çiçek göndermeyi düşünen hemşerilerimden ricamdır. Tebrik çiçeği göndermek yerine Terme Arama Kurtarma Derneği’ne yapacağınız bağışlar daha güzel olacaktır. Nazik düşünceleriniz için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Çiçeği biz size gönderelim sizler de bağışta bulunun." ifadelerine yer verdi.

DOĞAL AFETLERDE ÖNEMLİ DESTEĞİMİZ OLACAK

Kul yaptığı açıklamada, “ilçemizde AFAD ile işbirliği yaparak gönüllü arama kurtarma eğitimleri alan ve bu noktada bizlere yangın, sel ve deprem gibi doğal afetlerde destek olacak, arkadaşlarımızın ekipman ihtiyaçlarını karşılaması adına bizlere çiçek göndermek yerine paylaştığımız derneğe ait hesaba bağışta bulunabilirsiniz.” Şeklinde konuştu.

Şenol Kul, ülkemizin kısa süre önce asrın felaketini yaşadığına dikkat çekerek, “Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl asrın felaketini yaşadık. Deprem gerçeği bu ülkenin değişmez bir parçası. Devlet olarak, buna her zaman hazır olmalıyız ama vatandaşlarımız da buna hazır olmalı. İşte Terme Arama Kurtarma Derneği gibi sivil oluşumların önemi burada ortaya çıkıyor. Bu arkadaşlarımız uzun bir süredir AFAD ile işbirliği halinde arama kurtarma eğitimleri alıyorlar. Bizlerin bu gibi oluşumlara destek vermesi sahip çıkması gerekiyor” şeklinde konuştu. 

AdminAdmin