EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-07-2024 13:50

İLKADIM CHP'DEN "YENİ MÜFREDAT" TEPKİSİ

CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar ve beraberindeki partililer, 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli' isimli yeni müfredatı protesto etti. Başkan Telatar, "Geleceğin anahtarı bilimsel eğitimdir" dedi.

İLKADIM CHP'DEN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar ve beraberindeki partililer, 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli' isimli yeni müfredatı protesto etmek için İlkadım İlçesi'nde bulunan Süleymaniye Caddesi'nde bir araya geldi.

LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİM VAZGEÇİLMEZDİR

CHP Samsun Miletvekili Murat Çan, İl Başkanı Mehmet Özdağ'ın ve sendika temsilcilerinin destek verdiği basın açıklamasında konuşan İlçe Başkanı Metin Telatar, "Bilimsel eğitim, geleceğimizin en  büyük güvencesidir. Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınması, bilimsel eğitimi benimsemiş bireylerin yetişmesine bağlıdır. İktidar partisinin bilimsel eğitimi zayıflatma girişimleri, bu gerici politikalar, geleceğimizi karartmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Vurgulamak istiyoruz; laik ve bilimsel eğitim, ülkemizin geleceği için vazgeçilmezdir. Çocuklarımız için aydınlık geleceğe beraber yürüyelim. Ulu önderimiz Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi 'En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır" dedi.

Geniş güvenlik önlemleri altında kısa bir süre çeşitli sloganlar atan partililer daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

AdminAdmin