İLÇE HABER
Giriş Tarihi : 12-05-2023 16:42

OMÜ Çarşamba Yerleşkesi Genişliyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çarşamba Yerleşkesine 43 bin metrekare olan ilavesi yapılarak yerleşkenin alanı 85 bin metrekareye çıkartıldı. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Üniversite kenti Çarşamba’mızda öğrencilerimiz, nitelikli ve modern bir kampüste eğitimlerine devam edecekler” dedi.

OMÜ Çarşamba Yerleşkesi Genişliyor

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ve dekanlar ile bir araya geldiği toplantının ardından OMÜ Çarşamba Kampüsü alanına 43 bin metrekare alan ilavesi yapıldığını açıkladı. 42 bin metrekare mevcut alanı bulunan kampüse yapılan 43 bin metrekare alan ilavesiyle Çarşamba Kampüsü alanı 85 bin metrekareye yükseldi.

Çarşamba’da eğitim alanındaki yatırımların devam edeceğini belirten Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Eğitim kenti Çarşamba’mızda yatırımlarımıza devam ediyoruz. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çarşamba Yerleşkemiz genişliyor. 42 bin metrekare mevcut alanı bulunan OMÜ Çarşamba Kampüsümüze, 43 bin metrekare alan ilavesiyle kampüs alanımızı 85 bin metrekareye yükseltiyoruz. Öğrenci kenti Çarşamba’mızda; İletişim Fakültesi, Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi, Çarşamba Ticaret Borsası MYO, Adalet MYO ve Çarşamba İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesine ev sahipliği yapıyoruz. Binlerce öğrencimiz ile Çarşamba’mızı bir öğrenci kenti haline getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çarşamba'mızda öğrencilerimizin modern ve nitelikli bir kampüste öğrenimlerine devam edebilmesi için çalışıyoruz. Kampüs alanımızda yaptığımız ilave alan ilçemize, öğrencilerimize hayırlı olsun. Çarşamba'mızın bir öğrenci kenti haline gelmesinde, fakültelerin buraya kurulmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm emeği geçenlere, Rektörümüz Prof. Dr. Yavuz Ünal’a, dekanlarımıza ve değerli hayırseverlerimiz; Ticaret Borsamız yetkililerine, Mustafa Kemal Güneşdoğdu Beyefendi ve Tülay Ulusoy Hanımefendi'ye şükranlarımı sunuyor; vefat eden Mehmet Tülazoğlu ve Mustafa Kemal Güneşdoğdu’ya bir kez daha rahmet diliyorum” diye konuştu.

AdminAdmin