SPOR
Giriş Tarihi : 06-06-2024 20:44

Samsunlular 'Pickleball'ı Sevdi

Samsun'da pickleball sporu her geçen gün büyük ilgi görüyor. Samsun Adliyesi'nde düzenlenen etkinlikte Pickleball Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Semih Üzer önderliğinde eğitmen Nermin Asena Ertürk katılımcılara eğitim verdi.

Samsunlular 'Pickleball'ı Sevdi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Avrupa ve Kanada’da yaygın olarak oynanan Pickleball sporu Samsun'da da her geçen gün büyüyor. Pickleball Samsun İl Temsilcisi Semih Üzer ve eğitmen Nermin Asena Ertürk tarafından Samsun Adliyesi halı sahasında Pickleball eğitim etkinliği düzenlendi.

HEM EKONOMİK HEM EĞLENCELİ

Hem ekonomik hem de eğlenceli bir spor dalı olduğu için tercih edilmeye başlanan Pickleball sporunu Samsun'da yaygınlaştırmayı amaçlayan İl Temsilcisi Semih Üzer ve eğitmen Nermin Asena Ertürk, kadınların ve çocukların yer aldığı etkinlikte katılımcılara eğitim verdi. Bir gün süren eğitim oldukça eğlenceli anlara sahne oldu.

TALEP OLDUKÇA FAZLA

Bir eğitmen olarak yediden yetmişe herkesi pickleball sporunu öğrenmeye ve oynamaya davet eden Nermin Asena Ertürk, "Tenis ve badminton karışımı bir spor olan pickleball günümüzde gelişen bir spor dalı. Oldukça ekonomik ve eğlenceli bir spor. Samsun, pickleball sporunda öncü şehir olma yolunda ilerliyor. Talep oldukça fazla" dedi.

AdminAdmin