İLÇE HABER
Giriş Tarihi : 30-05-2024 17:13

SASKİ’den Canik’e Yağmur Suyu Hattı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki altyapı yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Kentin merkez ilçelerinden Canik’in Hasköy Mahallesi’nde gerçekleştirilen yağmur suyu hattı projesiyle ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, bin 72 metre uzunluğundaki hattın haziran ayı içerisinde bitirilerek devreye alınacağını söyledi.

SASKİ’den Canik’e Yağmur Suyu Hattı

Hayata geçirilen altyapı projeleriyle uzun yıllardır süregelen problemleri çözüme kavuşturan Samsun Büyükşehir Belediyesi (SBB) çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, aşırı yağışların neden olduğu sel ve su baskınlarının ev ve iş yerlerine zarar vermemesi amacıyla ihtiyaca cevap veremeyen yağmur suyu şebekelerini yeniliyor. SASKİ ekipleri çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. SBB Başkanı Halit Doğan yürütülen çalışmalara değinerek, şehrin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirtti.

Yağmur suyu hatları yenileniyor

Yenilenen hatlar sayesinde yağmur sularını daha hızlı tahliye edecek olan SASKİ, bir diğer yağmur suyu hattı yenileme projesini de Canik ilçesinin Hasköy Mahallesi’nde gerçekleştiriyor. 29 Nisan’da başlanan 770 metrelik hattı, 322 metre daha uzatarak 1072 metreye çıkaran genel müdürlük, 2 milyon 385 bin liraya mal olacak proje kapsamında 400 milimetre çapında beton borular döşüyor. Sağanak yağmurları tehdit olmaktan çıkaracak hattın, 250 metrelik kısmını geride bırakan ekipler; kalan 822 metrelik bölümünü de haziran ayı ortalarında tamamlayacak. SASKİ Genel Müdürlüğü aynı zamanda Soğuksu, Karşıyaka, Uludağ ve Gaziosmanpaşa mahallelerinin ortasından geçen 100. Yıl Bulvar Yolu üzerinde, yağmur suyu ve atık su çalışmalarına da devam ediyor.

Gelecek ay tamamlanacak

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, yatırım programı kapsamında ilçelerdeki altyapı çalışmalarının planlı şekilde devam ettiğini belirtti. Canik ilçesindeki Keson Kuyu Terfi Merkezi’ni devreye aldıklarını ifade eden SBB Başkanı Doğan, “Altyapı yatırımlarımızı tamamlamak için gece gündüz çalışıyoruz. Karadeniz’in incisi Samsun’umuzu altyapı sorunu olmayan bir kent haline getirmek için projelerimize büyük önem veriyoruz. Yağmur suyu projelerimizden Terme ve Bafra’daki keson kuyu imalatlarımız sürüyor. Ayrıca mahallelerimizdeki yağmur suyu hatlarımızı da yeniliyoruz. Canik ilçemizin Hasköy Mahallesi’ndeki yağmur suyu hattımız devam ediyor. Hattımızı gelecek ay tamamlamış olacağız” diye konuştu.

AdminAdmin