İLÇE HABER
Giriş Tarihi : 04-06-2024 19:18

SASKİ’den İlkadım’da Altyapı Çalışması

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerdeki altyapı yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. Kentin merkez ilçelerinden İlkadım’ın Derebahçe Mahallesi’nde çalışmalarını sürdüren İşletme ve Bakım Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarını döşüyor. 

SASKİ’den İlkadım’da Altyapı Çalışması

SASKİ Genel Müdürlüğü, sağanak yağışların neden olduğu sel ve su baskınlarını ortadan kaldırmak amacıyla altyapıya büyük önem veriyor. 17 ilçenin bulvar, cadde ve sokaklarında ekonomik ömrünü tamamlayan yağmur suyu şebekelerini yenilemeye devam eden SASKİ, kanalizasyon hatlarını da bakım onarımdan geçiriyor.

10 gün içinde tamamlanacak

Aşırı yağışlar neticesinde biriken yağmur sularını daha hızlı tahliye edebilmek için birçok ilçede kollektör hatlarını büyüten SASKİ İşletme ve Bakım Şube Müdürlüğü, cadde ve sokaklardaki yağmur suyu ve kanalizasyon şebekelerini de yeniliyor. Bu kapsamda altyapı çalışmalarını İlkadım ilçesine bağlı Derebahçe Mahallesi’nde de sürdüren ekipler, Aksaray Sokak’ta 150 metre uzunluğunda 1200 mm çapında yağmursuyu ve 300 metre uzunluğunda 300 mm çapında kanalizasyon hattı döşüyor. Çalışmaların 10 gün içinde tamamlanıp yolun asfaltlanmasıyla sokağın trafiğe açılması bekleniyor.

AdminAdmin